Rozhovor pro Mamarket

Před nedávnem mne požádali o rozhovor z Mamarketu, online tržiště lokálních českých značek. Kdo chcete nahlédnout pod pokličku La Tulie a zjistit proč a jak vznikla, jak se podniká s dětmi na rodičovské nebo jaké výzvy musíme překonávat přečtěte si náš rozhovor. 

Akce 1+1 (1)

 

Nosit děťátko na hrudi je jeden z nejkrásnějších pocitů. Pro pocit komfortu a bezpečí vznikly tulící bundy La Tulia. Kdy se začal psát tenhle příběh? Petro, řekněte nám, prosím, jak vznikla vaše značka. 

 La Tulia vznikla před dvěma lety, krátce po porodu mé druhé dcerky. Přivedla mne k ní láska k nošení a kontaktnímu rodičovství. Nošení mne učarovalo už u mé první, kdy nás doslova zachránilo ze života s neustále plačícího miminka a nešťastné matky. Tehdy byla péče o předčasně narozenou dcerku tak náročná, že mi chození v pytli – tak nějak totiž má nosící bunda vypadala, nevadilo nebo jsem byla možná tak vyčerpaná, že jsem ani pořádně neviděla :D.

U druhého miminka se mi už do ní nechtělo. Když jsem na trhu nic elegantního nenašla, vysnila jsem jsem si svou vlastní. Dlouho jsem ji ladila a zdokonalovala a nakonec byla tahle kráska hotová a já v ní hrdě vyrazila ven. Když ji pak po mně chtěla asi už desátá maminka, uvědomila jsem si, že zdaleka nejsem jediná, kdo nechce u nošení vypadat jako sporťanda nebo krabice. A tak jsem narychlo udělala prodejní stránku na facebooku a čekala. Po první zmínce mezi nosícími maminkami se strhla tak velká lavina, že se čekací doba protáhla na 6 týdnů.

Od té doby už uplynuly téměř 2 roky. Musela jsem se spoustu věcí naučit a překonat. Nevzdat to a jít dál. La Tulia stále roste, i když za ní pořád stojím jen já s velkou pomocí mého muže.

 

IMG_20191117_171627Pravý horní banner +obrázek na Blog (16)

  

Co bylo a je vaší motivací k podnikání?

Největší motivací v podnikání je pro mne svoboda. Svoboda v tom, moci se rozhodnout co dělat a co nedělat, mít svůj život ve svých rukách. Dělat práci, ve které vidím smysl a na kterou se už večer před spaním nemůžu dočkat.

Možnost být se svými dětmi kdy chci a kdy ony potřebují, abych tu pro ně byla. Díky podnikání  se nemusím děsit toho, že musím zaměstnavateli potřetí v měsíci říct, že jsou nemocné nebo se strachovat, kde je zase upíchnu na prázdniny.

Velkou motivací jsou ale také samotné zákaznice. Když mi od některé přijde zpráva, jak ji bunda dělá radost, že se konečně zase cítí po porodu krásná, že našla ztracené sebevědomí a sklízí obdiv kolemjdoucích, vím, že to co dělám má smysl.

 

Proč jste se rozhodli jít cestou limitovaných kolekcí?

Myslím, že v kreativní tvorbě to ani jinak nejde. Zaprvé nemáte dostatečnou kapacitu na to vyrábět ve velkém a i kdyby, tak mozek tvůrce vám toto nikdy nedovolí…potřebuje tvořit stále nové a nové a posouvat se.

Návrh bez názvu (45)

 

Jak náročné bylo zvládnout výrobní proces?

Bylo a JE to hodně náročné a stále to ještě ladím. Nemyslím teď samotné šití, ale vše kolem, co není na první pohled vidět: najít kvalitního dodavatele, který vám nebude pokaždé posílat látky různé kvality, rozhodovat se kolik čeho nakoupit aby finance nechyběly jinde, ale zároveň abyste měla dost materiálu přesně tehdy, kdy je potřeba, najít spolehlivé švadleny, vše nachystat, připravit, komunikovat se zákazníky, řešit marketing, balit zakázky, učit se za pochodu a vše to sladit s nevyzpytatelností dětí, jejich potřebami a rýmečkami. Na jednoho člověka je to někdy nemožné zvládnout a nebýt velké podpory mého muže a rodiny by to nešlo.

 

Jaká je cesta od prvního nápadu k hotovému výrobku?

Někdy opravdu hodně dlouhá. Záleží mi na tom, aby byly produkty La Tulie co nejkvalitnější. Vše co dávám do prodeje je dlouze testováno na mne a mých dětech, a tak některé produkty ladím i několik měsíců. Bundy jsme s maličkou nosily ve větru i dešti a v zimě na sjezdovce testovali jaké mrazy ještě vydrží.

Nedávno jsem konečně doladila asi půl roce  naši novinku - těhotenské a kojící šaty. Chtěla jsem, aby byly opravdu krásné a  elegantní, perfektně padly v různých fázích těhotenství, dovolily pohodlně, ale diskrétně nakojit, schovaly poporodní bříško, aby to nebyly tuctovky a opravdu slušely všem velikostem.

Byl to dost oříšek, ale jsme teď na ně pořádně hrdá. Může si je pořídit žena téměř s každou postavou a všechny v nic budou šik!

Baví mne, když mohu ženám pomoci více si užít svoje ženství a vnést jim do života více radosti a zdravého sebevědomí.

 

DPP_65k

 

Co je pro vás v podnikání nejtěžší?

Asi jako pro každou maminku na rodičovské je to skloubení práce a rodiny. Někdy je opravdu těžké najít hranici, kdy je to ještě v pohodě a kdy ne. Děti a rodina jsou pro mne na prvním místě, zároveň mám ale zodpovědnost vůči La Tulii a mým zákazníkům, a tak najít rovnováhu je někdy hodně těžké.

 

Daří se vám skloubit pracovní a rodinný život? Máte nějaký vychytávky jak obojí zvládnout s lehkostí?

Mám. Je to plánování a koncentrace práce. Kdysi jsme se snažila pracovat každou volnou chvilku kdy se děti zabavily nebo si na chvilku zdřímly. Výsledkem byl pocit že nic není uděláno i přesto, že pořád pracuji a mé výčitky, že se dětem dostatečně nevěnuji.

Dnes si práci plánuji. Snažím se nepracovat každý den, ale mám na některé dny domluvené hlídání a to se vrhnu na práci. Vypnu mobil, facebook a jedu.

Nejen, že tak udělám koncentrovaněji mnohem více práce, děti si užijí babičky nebo tatínka, ale hlavně já si pak v klidu vychutnávám ničím nerušené chvíle s rodinou.  

 

P8104679

 

Co pro vás znamená heslo #nakupujilokalne?

Znamená to pro mne zodpovědnost vůči sama sobě a lidem kolem mne a potažmo i celé planetě. Je velice snadné sáhnout v obchodě po levné věci někde z Bangladéše a nechtít vědět co za tou cenou stojí. Těžší je najít uvědomění, že méně je někdy více a že nepotřebujeme tisíc věcí ke štěstí. Když dokážeme ocenit kvalitu, příběh který za lokálním výrobkem stojí, obohatí jedna kvalitní věc naše životy mnohem více.

  

Jaké jsou vaše oblíbené české značky?

Mám moc ráda Dara Bags. Nejen že jsou z Ostravska jako já, ale jsou pro mne velkou inspirací ve splněním snu jedné maminky.

Z dětských věcí je to Utukutu se skvělými houpacími prkny a Dupeto s kukličkami z nejjemnějšího merina co znám. Z dámských značek mne moc baví Sluší ti to s krásným poselstvím „Probuď v sobě ženu“.

Přírodní kosmetiku mám ráda od Blueberry Hill, protože mi holky vždy dobře poradí a také nesmím zapomenout na úžasnou ženu Bohdanu Goliášovou, se projektem Tvůrci v Praxi, která spoustě malých českých tvůrců jako jsem já pomáhá splnit si svůj sen. Bez ní by La Tulia nebyla tak daleko jako je dnes.  

 

Chystáte nějaké novinky?

Spoustu. Ale kdy je dokážu zrealizovat se zeptejte raději mých dětí. Ty mne naučily velkému umění a tím je nejen umět plánovat, zvládat maximum práce v minimálním čase, ale také nelpět na tom, když nám život nedá zrovna prostor naše plány uskutečnit. Asi největší novinkou v této sezóně je pro nás spolupráce s českou šicí dílnou, která nám umožní šít tak, aby si mohlo ještě více maminek užívat při nošení pocit jak moc jim to sluší. 

 8